Menu

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 02 styczeń 2020

Czerwone Gitary - grali na Dino Top teraz obchodzą 55 - lecie istniena

3 stycznia 2020, rozpoczyna się 55 rok istnienia Zespołu CZERWONE GITARY. 3 stycznia 2020, jest też dniem premiery nowej piosenki Zespołu - „ROCK&ROLL".
Przenieśmy się na parę chwil do sopockiego NON - STOP-u – kultowego miejsca muzycznych lat 60, gdzie rozpoczęła się kariera Zespołu. Występ na tej scenie, był marzeniem wszystkich solistów i zespołów rockowych tamtego okresu. Czerwone Gitary głosząc hasło „Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce”, przez dwa lata były gospodarzem NON STOPU i ten fragment historii Zespołu, został pokazany w sposób, jakiego w opowieściach o Czerwonych Gitarach jeszcze nie było.
Muzykę napisał perkusista zespołu Jerzy Skrzypczyk, tekst – zwycięzca konkursu o Czerwonych Gitarach w „Jaka to melodia” - Łukasz Kleszowski.

Z jubileuszowym pozdrowieniem – Czerwone Gitary

Czytaj dalej...

Legendarny Dżem gwiazdą DTF 2020 !

Kolejna gwiazda czwartej edycji Dino Top Festival 2020 ujawniona. Będzie to legendarna polska formacja rockowa Dżem, której ponadczasowe utwory przez lata cieszyły pokolenia fanów.  Zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. W grudniu 1973 roku do zespołu dołączył wokalista Ryszard Riedel, a następnie w 1978 roku – gitarzysta Jerzy Styczyński.

W związku w tym, że Dżem będzie główną gwiazdą festiwalu, zapraszamy wszystkich muzykujących aby zmierzyli się z jego piosenkami i nagrali swoje wersje przebojów tej legendarnej formacji. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na www.dinotopfestival.pl

IV Edycja Dino Top Festival odbędzie się 29-30 maja 2020 r w Sędziszowie Małopolskim.

Czytaj dalej...

Helena Vondráčková

Helena Vondráčková to czeska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna. Uchodzi za najpopularniejszą czeską artystkę XX wieku, nazywana jest „królową czeskiej piosenki”. Jej płyty zostały sprzedane w ilości prawie 200 mln sztuk.

W dzieciństwie uczyła się gry na fortepianie. Karierę rozpoczęła w 1964, wygrywając konkurs „Szukamy nowych talentów” za interpretację piosenki George’a Gershwina „The Man I Love” i nagrywając debiutancki utwór „Červená řeka”. W 1965 zdobyła nagrodę Złotego Słowika, co pozwoliło jej rozwinąć karierę.

W 1968 została wokalistką zespołu Golden Kids, który został rozwiązany dwa lata później z powodu sytuacji politycznej w kraju. Od 1970 występuje solowo. Koncertowała nie tylko w swoim kraju, ale także poza jego granicami, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Brazylii, Australii oraz we wszystkich krajach Europy. Dwukrotnie wystąpiła w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Krytyk „New York Timesa” nazwał ją „drugą Barbrą Streisand”.

Wydała kilkadziesiąt albumów (solowe, kompilacje, kolekcje, składanki itp.). Wiele z nich zostało nagrodzonych srebrnymi, złotymi i platynowymi płytami. W 2007 otrzymała od światowej wytwórni Universal Music diamentową płytę za całokształt kariery]. Sprzedaż albumów plasuje ją w czołówce światowych gwiazd muzyki].

Nagrała kilkaset programów telewizyjnych. Występowała również w wielu musicalach, począwszy od partii Fantyny w czeskiej wersji musicalu Les Misérables z 1992 roku. Ukoronowaniem jej związków z musicalem jest The Broadway Album z najsłynniejszymi musicalowymi hitami. Ukazał się w wersji angielskiej i czeskiej, zostając wysoko doceniony przez krytyków[7]. Otrzymała wiele prestiżowych nagród w Czechach (wcześniej w Czechosłowacji) oraz w innych krajach świata[7]. Przez wszystkie lata swojej kariery nagrała ponad tysiąc piosenek. Ma w swoim repertuarze światowe standardy. Śpiewa w wielu stylach i gatunkach muzycznych. Dysponuje czterooktawowym głosem. Śpiewa po czesku, angielsku, niemiecku, polsku, rosyjsku, francusku, słowacku, włosku, łacinie i japońsku.
28 października 2017 została odznaczona przez prezydenta Milosa Zemana Medalem Za Zasługi.

Helena Vondráčková wystąpi 30 maja na Dino Top Festival w Sędziszowie Małopolskim.

Czytaj dalej...

Dżem

Mówi się o nich "polscy Rolling Stonesi"... I faktycznie - coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje...

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS