Menu

Fabryka

Zespół, założony w 2004 roku, w Warszawie, z inicjatywy wokalisty Sylwestra Domańskiego. Łączy klasyczny rock z brzmieniem elektronicznym i poezją. Odwołuje się do naszego dziedzictwa narodowego. Kierując się do wielopokoleniowej publiczności, muzycy wykorzystują w swojej twórczości wiersze takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański...

Przez kilka lat zespół koncentrował się głównie na działalności koncertowej. Uczestniczył w dużych koncertach rockowych organizowanych na terenie całego kraju, w tym na historycznych imprezach okolicznościowych.

Lata 2013 i 2014 to m.in. udział w programie „Must Be The Music”, Grechuta Festiwal w Krakowie, koncerty na kilku festynach wakacyjnych z lżejszym repertuarem oraz cykle występów z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, Święta Niepodległości, Dnia Żołnierzy Wyklętych, stanu wojennego. Fabryka była gościem na Festiwalu NNW w Gdyni w 2016 roku.

W roku 2018 Fabryka włącza się w obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości. Zespół będzie koncertował w całym kraju w szczególności w ramach wydarzeń związanych z tym szczególnym Jubileuszem.

W 2011 roku zespół wydał minipłytę "Coś się stało", do tekstów bydgoskiego poety Piotra Kubiaka, poświęconych Polsce lat osiemdziesiątych, debiutancki krążek „Rock fantastycznonaukowy. Najnowsze wydawnictwo Fabryki to płyta z muzyką do poezji Kolumbów - "Sierpień". Wszystkie płyty w większości nagrywane były w Izabelin Studio.

W skład zespołu wchodzą:

  • Sylwester Sly Domański - śpiew,
  • Wojtek Ruciński- gitara basowa,
  • Radek Chwieralski - gitary
  • Olek Musiałowski - instrumenty klawiszowe,
  • Vlodi Tafel - perkusja,
Powrót na górę