Menu

Gang Olsena

Wszystko zaczęło się w Rudzie Śląskiej. Klub "Pulsar" był miejscem prób zespołów Big Tu Tu, Dinx Band i Lean Back, z których w 1988 roku powstał zespół Gang Olsena. Już sama nazwa grupy sugerowała charakter i "założenia programowe" Gangu: bawić siebie i publiczność!

Zafascynowani muzyką Blues Brothers, Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & blues'a bardzo szybko określili swój styl i dopracowali się własnego wizerunku scenicznego. Spontanicza zabawa na scenie, poparta dobrym warsztatem muzycznym zaowocowała pierwszym miejscem na "Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych" w Chojnowie. Tam właśnie nastąpił oficjalny debiut Gangu Olsena. Każdy następny rok działalności zespołu przynosił nowe sukcesy: 1989 - zwycięstwo w eliminacjach Rawy Blues i entuzjastycznie przyjęty występ na głównej scenie festiwalowej w katowickim "Spodku", 1990 - wyróżnienie na festiwalu w Jarocinie, 1991 - debiutancki album "GO!", którym Gang Olsena ostatecznie zjednał sobie krytyków i nowe rzesze fanów. Swoją klasę "Gangsterzy" potwierdzili na koncercie "Rock Noc" w trakcie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Prawdziwymi hitami okazały się "Białe Myszy Dzi-kie Koty" i "Martwe Neony Mojego Miasta". Rok 1993 przyniósł nową płytę zespołu: "Dzika Wolność". Tym razem muzyka na płycie wskazywała na coraz większe fascynacje rockiem i muzyką soul. Przebojowe "Czuła jest noc" i "Uwierz Mi, Zacznij Żyć" długo gościły na wielu listach przebojów.

Bezprecedensowa formuła koncertów, bigbandowy skład zespołu (od 8 do 13 muzyków!) oraz emanująca ze sceny radość grania sprawiły, że Gang Olsena jest entuzjastycznie przyjmowany na każdym koncercie.

Powrót na górę