Menu

RSC

Legenda Polskiej Sceny Rockowej, która swoją działalność artystyczną prowadziła w Rzeszowie od 1981 roku. Zespół występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu fesIwali takich jak: OPEN ROCK w Krakowie, FesIwal w Jarocinie, Rockowisko w Łodzi, Kart Rock w Jeleniej Górze.

W 1983 roku płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty, a dwie z ich piosenek - "Życie to Teatr" i "Fabryka snów" - znalazły się na składance pt. "NA LUZIE", wśród przebojów zespołów takich jak: Lady Pank, Urszula, Budka Suflera, Maanam, Lombard. Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 34 lat, co branża muzyczna określiła, jako ewenement na rynku polskim.

W ostatnim czasie zespół zaprezentował nowy singiel "Życie to tylko walc", który zdążył już zadebiutować na Trójkowej Liście Przebojów a także zająć pierwsze miejsce na liście przebojów polskiej stacji radiowej (Wietrzne Radio) w Chicago. Zespół jest w trakcie pracy nad nową płytą.

Powrót na górę