Menu

Roksana Węgiel

14-latka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Laureatka pierwszej edycji The Voice Kids. Jej debiutancki singiel "Żyj" w serwisie YouTube wyświetlono prawie 12 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018.

"Obiecuję" to drugi singiel Roksany Węgiel, a teledysk do utworu obejrzano blisko 6 mln razy.

Na Instagramie artystkę obserwuje ponad 600 tysięcy osób.

Oprócz tego nagrała singiel "Zatrzymać chwilę" w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3. Również w tym filmie użyczyła głosu postaci Lucy.

Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Zeszłoroczny konkurs odbył się 25 listopada w Mińsku na Białorusi. Nagranie występu Roksany, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu "Anyone I Want To Be" bije rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie osiągnął ponad 34 mln odsłon.

31 grudnia 2018 roku wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego Sylwester Marzeń z Dwójką organizowanego przez TVP2 w Zakopanem.

W styczniu 2019 uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku.

12 kwietnia odbędzie się premiera nowego singla "Lay Low".

W maju 2019 pojawi się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

Obecnie Roksana kończy pracę nad debiutanckim albumem, który ukaże się 7 czerwca 2019 roku.

Powrót na górę